Privatumo politika | AIBĖ

PRIVATUMO POLITIKA

-Kas yra privatumo politika?

Privatumo politika yra dokumentas, nurodantis, kokius asmens duomenis renkate iš savo svetainės naudotojų, kodėl ir kaip tai darote, kaip užtikrinate asmens duomenų privatumą, įvardijantis kokias teises svetainės naudotojai turi bei kaip jas įgyvendinti. Trumpai tariant, privatumo politikos tikslas – aiškia bei suprantama kalba informuoti internetinės svetainės lankytojus apie jų asmens duomenų tvarkymą.

 

– Kas yra asmens duomenys?

Asmens duomenys yra informacija, kuri gali tiesiogiai arba kartu su kitais duomenimis identifikuoti konkretų fizinį asmenį, pavyzdžiui, vardai, elektroninio pašto bei gyvenamosios vietos adr esai, telefono numeris ar kiti kontaktiniai duomenys. Svarbu, kad teisės aktai prie asmens duomenų priskiria ir buvimo vietos duomenis, IP adresus, nuotraukas ir paskyrų informaciją. Be to, duomenys apie interneto svetainės naudotojo elgesį taip pat yra asmeniniai. Slapukai gali stebėti ir registruoti atskirų svetainės lankytojų naršymo veiklas, pvz. kokius straipsnius jie paslinko ar kokius straipsnius pasirinko spustelėti. Taigi, slapukų renkama informacija taip pat laikoma asmens duomenimis.

– Privatumo politika ir slapukai

Slapukų naudojimas dažniausiai yra daugiausiai klausimų kelianti privatumo politikos dalis, siekiant užtikrinti, kad Jūsų interneto svetainė atitiktų privatumo ir asmens duomenų apsaugos reikalavimus.

Daugelis kitų su Jūsų svetaine susijusių asmens duomenų rinkimo veiksmų yra ir statiniai, ir matomi: užklausos forma arba naujienlaiškių prenumerata keičiasi tik tuo atveju, jeigu Jūs aktyviai ją keičiate, o internetinės svetainės lankytojams yra žinoma, kad jie pateikia asmeninę informaciją, pasirinkdami ją užpildyti

Tuo tarpu slapukai veikia fone. Jie yra ramiai nuleidžiami svetainės lankytojo kompiuteryje, naudotojui (arba kartais net internetinės svetainės savininkui) nežinant to, kas vyksta. Internetinėje svetainėje nusileidus slapukams, slapukai gali surinkti daugybę skirtingų kategorijų asmens duomenų bet kuriuo laiko tarpu ir persiųsti šiuos duomenis į išorę. Be to, slapukų yra daug ir jie yra dinamiški, t.y. linkę dažnai kisti.

BDAR reikalauja, kad komunikacija apie asmens duomenų naudojimą būtų konkreti ir tiksli. Tai, praktiškai, reiškia, kad, nors likusi privatumo politika gali būti statinis dokumentas, slapukų skyrius turėtų būti reguliariai peržiūrimas ir atnaujinamas.

Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos

Sutinku Uždaryti