Šiemet sparčiau auga AIBĖ parduotuvių tinklo apyvarta | AIBĖ

Šiemet sparčiau auga AIBĖ parduotuvių tinklo apyvarta

Per pirmuosius devynis 2022 metų mėnesius aljanso AIBĖ narių, valdančių beveik 700 parduotuvių Lietuvoje, apyvarta augo 12,9 proc.  Įvertinus ir kitas aljanso AIBĖ nariams priklausančias prekybos vietas – degalines, maisto prekių skyrius, kuriose prekiaujama AIBĖ asortimentu, apyvartos augimas šiemet dar spartesnis – 15,3 proc.

„Apyvartos augimas džiugina ir rodo, jog mums pavyksta vis daugiau pirkėjų pritraukti į AIBĖ parduotuves,“ – teigia „Aljanso AIBĖ“ verslo vystymo direktorius Darius Makūnas. „Geri prekybiniai rezultatai bent šiek tiek sumažino prekybos įmonėms finansinį spaudimą dėl kartais išaugusių energijos sąnaudų.“

Be spartaus kainų augimo, pagrindinės priežastys, dėl kurių apyvarta augo sparčiau – sėkminga AIBĖ parduotuvių plėtra ir renovacijos. 2022 metais atidaryta 10 naujų AIBĖ parduotuvių. Daugiausia pirkėjų dėmesio sulaukė parduotuvės atidarytos pajūryje – Palangoje (Kunigiškėse), Klaipėdoje, Taikos pr., taip pat Vilniuje, Manufaktūrų g. Per šiuos metus daugiau kaip 30 AIBĖ parduotuvių buvo renovuotos, 16 –užsidarė. „Aljanso AIBĖ“ atstovas skaičiuoja, kad nors bendras parduotuvių skaičius nežymiai sumažėjo, naujai atidarytos parduotuvės yra ženkliai apyvartesnės už tas, kurias buvo nuspręsta uždaryti.

„Pirkėjai šiemet prekes ir apsipirkimo vietas rinkosi atidžiau, daug dėmesio skyrė kainoms, lygino pasiūlymus. Nuolat stengiamės, kad prekių kainos nebūtų didesnės nei didžiuosiuose prekybos centruose, o dažnai – siūlome ir mažesnes. Šiemet pirkėjams pasiūlėme palankesnes pieno produktų kainas išplėtę asortimentą lenkiškais gaminiais,” – teigia D.Makūnas. Taip pat jau keleri metai sparčiai auga vaisių ir daržovių kategorija, pirkėjai vis dažniau renkasi juos pirkti AIBĖ parduotuvėse.

„Augimui įtakos turėjo ir gerokai šiltesnis, dėl to pardavimams palankus, šių metų rugpjūtis,  apyvarta augo – 26 proc. Tačiau būtent šį mėnesį ir turėjome absoliučius energijos kaštų rekordus. Pastaraisiais mėnesiais prekybininkai buvo susirūpinę elektros energijos kainomis, nes tokioms sąlygoms užsitęsus, daliai parduotuvių išsilaikyti būtų neįmanoma. Stebima elektros kainų mažėjimo tendencija, valstybės suplanuota pagalba, ES planuojamos priemonės kainoms suvaldyti, suteikia nedidelio optimizmo,” – apibendrina “Aljanso AIBĖ” verslo vystymo direktorius.

NAUJIENOS

Rodyti visus

Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos

Sutinku Uždaryti